KONST / Litografier / Färglitografi 15042090
nr 1504 2090
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Signerad, numrerad 33/150. Färglitografi. Bladets mått: 45x35 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 21 november 2022
kl 19:37:27
700 kr
900 kr
21 nov
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta